2019 Noblesville Golf Results

NORTH COURSE

1ST GROSS Team N12A
Jana Chirico, Laura Kopetsky Tri-Ax, Inc.
Nick Fazio, Laura Kopetsky Tri-Ax, Inc.
Justin Martins, Pomp’s Tire
Rob Duke, Laura Kopetsky Tri-Ax, Inc.

2ND GROSS Team N6A
Toby Knott, Lehigh Cement Company
Mike Janssen, Specialties Company, LLC
Brad Schneider, Specialties Company, LLC
Irvin Vittitow, Vitco

3RD GROSS Team N5B
Dave Rassel, Asphalt Materials, Inc.
Adam Redman, Asphalt Materials, Inc.
Dan Conley, Wabash Valley Asphalt Co., LLC
Tim Shaughnessy, Asphalt Materials, Inc.

1ST NET Team N2A
Ron Lenz, Katz, Sapper & Miller
Ben Lyon, Katz, Sapper & Miller
Ben England, Katz, Sapper & Miller
Adam Yohler, Katz, Sapper & Miller

2ND NET Team N3A
Bill Price, West Side Tractor Sales Company
Dave Ambler, West Side Tractor Sales Company
Nick Hammond, Trash Kans LLC
Andy Sichting, West Side Tractor Sales Company

3RD NET Team N5A
Dan Dayton, MacAllister Machinery Company, Inc.
Clay Walker, MacAllister Machinery Company, Inc.
John Schmidt, US Aggregates
Scott Schreiber, MacAllister Machinery Company, Inc.

MOST HONEST Team N14A
Josh Coulter, The Hoosier Company, Inc.
Mike Jaegers, The Hoosier Company, Inc.
Dave Gunn, Specialties Company, LLC
Brian Barth, Specialties Company, LLC

LONGEST DRIVE
Pat McCrite, McCrite Milling & Construction Co.

LONGEST PUTT
Jamie Liebhart, E & B Paving, Inc.

CLOSEST TO THE PIN
Rob Duke, Laura Kopetsky Tri-Ax, Inc.

NORTH SKINS Team N5B
Dave Rassel, Asphalt Materials, Inc.
Adam Redman, Asphalt Materials, Inc.
Dan Conley, Wabash Valley Asphalt Co., LLC
Tim Shaughnessy, Asphalt Materials, Inc.

SOUTH COURSE


1ST GROSS Team S13B
Dave Clark, MacAllister Machinery Company, Inc.
Price Irving, Irving Materials, Inc.
Pat Riley, MacAllister Machinery Company, Inc.
Edwin Gehr, Martin Marietta

2ND GROSS Team S1B
Jeremy Ross, Shelby Materials
Steve Friess, Milestone Contractors, L.P.
Keith Mullens II, The Hoosier Company, Inc.
Dustin Hartman, Shelby Materials

3RD GROSS Team S6A
Chad Clark, Irving Materials, Inc.
Charley Highsmith, Schutt-Lookabill Co., Inc.
Sean Murphy, USI Consultants, Inc.
Ed Pearson, Irving Materials, Inc.

1ST NET Team S3A
Kris Luce, Martin Marietta
Drake Hendricks, Martin Marietta
Charlie Kacmar, Milestone Contractors, L.P.
Brian Kochersperger, Fox Contractors Corp.

2ND NET Team S13A
Jacob Sipe, James H. Drew Corporation
Darrell Linder, James H. Drew Corporation
Jason Gasaway, E & B Paving, Inc.
Cam Paddock, E & B Paving, Inc.

3RD NET Team S14B
Chad Scott, Milestone Contractors, L.P.
Ron Nagle, Milestone Contractors, L.P.
Jim Smith, Milestone Contractors, L.P.
Ken Walschlager, Milestone Contractors, L.P.

MOST HONEST Team S16A
David Replogle, Resolution Group, Inc.
Dawn Replogle, Resolution Group, Inc.
Todd Wilson, City of Indianapolis, Dept. of Public Works
Hector Mendoza, City of Indianapolis, Dept. of Public Works

LONGEST DRIVE
Jeremy Ross, Shelby Materials

LONGEST PUTT
Dustin Hartman, Shelby Materials

CLOSEST TO THE PIN
Todd Kirk, Milestone Contractors, L.P.

SOUTH SKINS Team S1B
Jeremy Ross, Shelby Materials
Steve Friess, Milestone Contractors, L.P.
Keith Mullens II, The Hoosier Company, Inc.
Dustin Hartman, Shelby Materials

SOUTH SKINS Team S13A
Jacob Sipe, James H. Drew Corporation
Darrell Linder, James H. Drew Corporation
Jason Gasaway, E & B Paving, Inc.
Cam Paddock, E & B Paving, Inc.

50/50 DRAWING
Justin Martins, Pomp’s Tire

PUTTING CONTEST
1st Place – Duane Potts, Hydro-Technologies, Inc.
2nd Place – Max Meiser, Beaty Construction Inc.
3rd Place – Caleb Brown, US Aggregates

And finally, another sincere thank you to our sponsors who helped to make this day so special.

image_pdfimage_print